Goście Kuźni
Kuźnia Teologicznych Inspiracji jest otwartą przestrzenią dyskusji, do której zapraszamy gości z różnych ośrodków myśli teologicznej. Jak do tej pory na Kuźni mieliśmy, bądź będziemy mieli, radość gościć następujących prelegentów:

prof. Elżbieta Kotkowska
teolog fundamentalny, pracujący na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu, Wydziałowy Koordynator ds. Kształcenia na Odległość, Członek Rady ds. Kształcenia na Odległość, Członek Rady Centrum Zarządzania Infrastrukturą i Projektami Informatycznymi, Członek Zespołu Wsparcia Mediacyjnego Szkoły Nauk Humanistycznych

ks. abp Tomasz Grysa
arcybiskup nuncjusz apostolski na Madagaskarze;
do służby dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej wstąpił 1 lipca 2001 r. i pracował kolejno w następujących przedstawicielstwach papieskich: w Rosji (2001-2003), w Indiach i Nepalu (2003-2008), w Belgii (2008 -2011), w Meksyku (2011-2013), w Brazylii (2013-2016), w nuncjaturze apostolskiej przy ONZ w Nowym Jorku (2016-2019), w Jerozolimie (2019-2022). Mówi po angielsku, francusku, włosku, portugalsku, rosyjsku i hiszpańsku

ks. Paweł Wygralak
prof. dr hab. – patrolog, dziekan Wydziału teologicznego UAM
Od 2002 rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, członek Kolegium Konsultorów i Rady Kapłańskiej Archidiecezji Poznańskiej, członek Sekcji Patrystycznej przy Konferencji Episkopatu Polski; od 2012 prodziekan ds. studenckich na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu i kierownik Stacjonarnych Studiów Doktoranckich.

o. Wojciech Surówka OP
Dominikanin, dr filozofii, studiował teologię prawosławną w Papieskim Instytucie Wschodnim „Orientale” w Rzymie, w latach 2011–2019 dyrektor Instytutu Nauk Religijnych św. Tomasza z Akwinu w Kijowie.Od września 2019 r. duszpasterz Wspólnoty Lednica 2000Interesuje się teologią prawosławną i współczesną filozofią. Publikował w „Przeglądzie Tomistycznym”, „Studia Oecumenica”, „Więzi”, „Przeglądzie Politycznym”, „W drodze”.

bp. Krzysztof Zadarko
Mianowany biskupem pomocniczym diecezji koszalińsko-

prof. Cezary Kościelniak
studiował filozofię na UAM; profesor dr. hab. UAM w zakładzie Etyki Gospodarczej; tematyka badawcza: kulturowe przemiany uniwersytetu, polityka zrównoważonego rozwoju, transformacja geopolitycznych w Europie w kontekście kultury, miejsce Kościoła w sferze publicznej. Prowadził wykłady gościnne m.in. na University of Malta, Uniwersytecie Cattolica w Mediolanie, Higher School of Economics w Moskwie; staże badawcze m.in. na Uniwersytecie w Lozannie, w Oxford University oraz LMU. Poza pracą akademicką zajmuje się publicystyką, a jego teksty można przeczytać m.in. w „Rzeczpospolitej”, „W Drodze”, „Tygodniku Powszechnym”. Opublikował również reportaż kulturowy o Kirgistanie „Frunze w meczecie”.